Maria-sama ga Miteru

24. července 2008 v 1:59 |  Anime
Tohle anime se mi strašně moc líbí a to hlavně proto, že mi to připomíná můj vlastní příběh a moji sestru Akeshi... snad pochopí.
žánr: shoujo ai
autor mangy: Konno Oyuki
Druhá sezóna se jmenuje Maria-sama ga Miteru Haru (jaro)
Příběh je umístěn do katolické dívčí střední školy, která je součástí vzdělávacího komplexu Lilian. Absolventky těchto škol jsou respektované a chtěné pro jejich dobré způsoby. Většina studentek pochází z bohatších kruhů, kde je záležitostí prestiže poslat svého potomka do této školy.
Škola dbá na tradice a mezi jednu z nich patří soeur systém ("soeur" je francouzsky sestra). Jeho cílem je usnadnit dívkám studentský život. Studentka 2. nebo 3.ročníku ("grande soeur", velká sestra) daruje mladší studentce ("petite sœur", malá sestra) svůj růženec jako symbol jejich soeur, tj. sesterského, pouta. Zároveň se tím grande soeur zavazuje k dohlížení nad petite soeur. Na školních pozemcích se nachází i Yamayurikai (Rada Horské Lilie), obdoba studentské rady. Ta je tvořena třemi Růžemi - Rosou Chinensis, Rosou Giganteou a Rosou Foetidou. Těmi se obvykle stávají studentky z 3.ročníku. S chodem rady jim pomáhají jejich petite soeur, nazývané Rosa Chinensis\Foetida\Gigantea en bouton ("bouton" je francouzsky poupě). Jejich petite soeur se říká Rosa Chinensis\Foetida\Gigantea en bouton petite soeur (malá sestra poupěte Růže).
Vše začíná ve chvíli, kdy studentka 2.ročníku Osagawara Sachiko prohlásí před členkami Yamayurikai prvačku Fukuzawu Yumi za svojí petite soeur. Učinila tak jen ze zoufalé potřeby vyhnout se učinkování ve školní hře, kdy by se musela setkat se svojí velkou slabinou - předsedou chlapecké školy Hanadera.
Zatímco první díly Maria-sama ga Miteru zaměřují pozornost na potencionální soeur pár Osagawaru Sachiko a Fukuzawu Yumi, časem se diváci blíže seznámí i s ostatními studentkami, převážně členkami Yamayurikai.
Jména představitelek Yamayurikai jsou z latiny. Rosa chinensis je čínská červená růže, Rosa foetida je rakouská žlutá růže a Rosa gigantea indická bílá růže.
Rosa Foetida Rosa Chinesis Rosa Gigantea
3.ročník Torii Eriko Mizuno Youko Sei Satou
2.ročník Hasekura Rei Ogasawara Sachiko -
1.ročník Shimazu Yoshino Fukuzawa Yumi Toudou Shimako
Rodina Rosy Foetida
(Rakouská žlutá růže)

Torii Eriko
Rosou Foetidou se stala ve 3.ročníku. Je velmi tvrdohlavá, vcelku nemluvná a má strach ze zubařů. Jako jediná potká během série muže, jehož si bude chtít vzít.

Hasekura Rei
Rosa Foetida en bouton. Tato druhačka je pro svůj chlapecký (en:bishounen) vzhled přezdívána Pan Lillian. Protože má atletickou postavu a navštěvuje školní kendo kroužek, ostatní studentky jí berou jako dominantní a cílevědomou. Kendu se věnuje, jelikož její rodina vlastní kendo klub. Mezi její koníčky patří čtení shoujo novel, pletení a vaření. Velmi lpí na svojí petite soeur Shimazu Yoshino.

Shimazu Yoshino
Rosa Foetida en bouton petite soeur, studentka 1.ročníku a sestřenice Hasekury Rei. Od narození má srdeční problémy, díky kterým často chybí ve škole. Později se rozhodne pro operaci, která jí pomůže. Do Lillianu chodí, stejně jako Hasekura Rei, již od dětství. Stejně jako Hasekura Rei je souzena podle svého vzhledu. Navzdory obecnému mínění, že je domácí typ, ráda čte knihy o samurajích, sleduje kendo a jejím oblíbeným příslovím je "Ten, kdo vykročí první, má zaručený úspěch". Žárlí na všechny, kdo jsou v bližším kontaktu s Hasekurou Rei. Dobrá kamarádka Fukuzawy Yumi a později členka školního kendo kroužku.

Rodina Rosy Gigantei
(Indická bílá růže)

Satou Sei
Rosa Gigantea, studentka 3.ročníku. Na první pohled zaujme veselou povahou, která je mezi členkami Yamayurikai neobvyklá. Má "západní rysy", což jsou mimo jiné blonďaté vlasy. Bývalá Rosa Gigantea si jí vybrala za svou petite soeur, protože se jí líbil její nejaponský obličej. Satou Sei si svojí soeur Toudou Shimako vybere až v posledním ročníku. Jejich soeur svazek bere v rozporu s principem soeur systému jako jakousi úmluvu bez závazků. Během 2.ročníku potká Kubo Shiori, která se stane její první láskou. Ráda pošťuchuje Fukuzawu Yumi a dobírá si Ogasawaru Sachiko, se kterou se přátelí. Nemá ráda jinanové ořechy.

Toudou Shimako
Rosa Gigantia en bouton, studentka 1.ročníku a blízká přítelkyně Fukuzawy Yumi. Toudou Shimako se netradičně stala poupětem jako prvačka. Shimako má tendence se podceňovat a pochybovat o svojí úloze jako petite soeur. Tento vnitřní démon se více projeví při volbě následující Rosy Gigantei. V Yamayurikai se zdržuje, podle vlastních slov, v podstatě jenom kvůli svojí grande soeur. Má ráda jinanové ořechy a nerada je vidí rozšlápnuté. Protože je prvačka, nemá petite soeur.

Rodina Rosy Chinensis
(Červená čínská růže)

Mizuno Youko
Rosa Chinensis a studentka 3.ročníku. Typickými povahovými rysy Mizuno Youko jsou neústupnost a velmi dobrá manipulace s ostatními. Svojí petite soeur - Ogasawaru Sachiko - si vybrala kvůli její nedostupnosti, jako výzvu. Je dobrá kamarádka Satou Sei, které pomohla během 2.ročníku. Fukuzawu Yumi bere jako pozitivní změnu pro Sachiko. Je schopná a mezi Růžemi zaujala polohu jakéhosi vůdce.

Ogasawara Sachiko
Rosa Chinensis en bouton a studentka 3.ročníku. Pochází z bohaté rodiny s několikasetletou tradicí. Protože rodina postrádá mužského následovníka, rodiče přijali za svého jejího bratrance Kashiwagaki Masaru, kterého si Sachiko musí po dostudování vzít. Již od dětství byla vytížená jak školou, tak hodinami s domácích učitelem. Během 1.ročníku se začala věnovat pouze Yamayurikai a školním povinnostem. Mezi studentkami je známá pro svůj odpor k neupraveným uniformám. Stejně jako ostatní členky Yamayurikai je obdivována, ale většina studentek se jí bojí kvůli její vážnosti. Umí aranžovat květiny, tančit klasické tance a mluvit plynule anglicky. Ráda pomáhá svojí grande soeur a nerada prohrává.

Fukuzawa Yumi
Rosa Chinensis en bouton petite soeur a studentka 1.ročníku. Je pověstná svými grimasami, které nedokáze ovládat a tím pádem je na ní poznat jakákoliv nálada či myšlenka. Velmi brzy si najde ve škole přátele. Ogasawaru Sachiko tajně obdivovala již předtím než se s ní setkala. Stejně jako Toudou Shimako trpí nízkým sebevědomím a pochybnostmi o svojí kompetenci být petite soeur Sachiky. Ráda pomáhá ostatním a hlasitě protestuje proti přílišné náklonnosti Satou Sei. Pro svoje dobré srdce a různorodé grimasy je mezi členkami Yamayurikai oblíbená.

Shimako, Sei, Yoshino a Rei (nahoře)
Youko, Sachiko, Yumi a Eriko (dole)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Akeshi Akeshi | Web | 24. července 2008 v 10:48 | Reagovat

Taky dobře nadženýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama