Strawberry panic

24. července 2008 v 2:41 |  Strawberry Panic
Autor recenze: Beldaran
Autovi mockrát děkuji za povedenou recenzi.

žánr: love-romance, shoujo-ai
počet epizod: 26
Astrea Hill je svaté místo, kam nikdy nevkročil žádný muž. Na vrcholu kopce je katedrála a okolo ní stojí tři dívčí školy: St. Miator Girl's Academy, St. Spica's Girl's Institute a St. LeRim Girl's School. Dívky ze všech tří škol společně bydlí na koleji zvané Strawberry Dormitory (nebo taky Ichigo-Sha). A právě do Miatoru byla přeřazena Aoi Nagisa. Její rodiče odcestovali do zahraničí a její teta kdysi chodila do Miatoru, tak zařídila neteři velmi neobvyklé přeřazení do čtvrtého ročníku (Školy konbinují vyšší stupeň základní školy a střední školu. To, co je na střední škole prvním ročníkem, je tady považováno za ročník čtvrtý).
Hned první den se Nagisa seznámí se spoustou lidí. Se svou novou spolubydlící, velmi milou a ochotnou Suzumi Tamao. A také se záhadnou dívkou s dlouhými bílými vlasy, kterou potká v lese. Tahle dívka se chová velmi zvláštně a dost vyvede Nagisu z míry. Nagisa se dozví, že ona záhadná dívka se jmenuje Hanazono Shizuma a je to místní Etoile. Etoile je nejoblíbenější a nejváženější dívka ze všech tří škol. Je nadřízena i dívčím školním radám, z čehož vyplývá, že má hromadu povinností. Jenže Shizumu její povinnosti moc nezajímají, pořád se někde schovává nebo někam utíká. Jediné, co ji přiměje zabývat se úkoly plynoucími z jejího postavení, je buď řádná domluva dlouholeté kamarádky Miyuki Rokujou, která je presidentkou školní rady Miatoru nebo trochu nesmělá žádost Nagisy, která tvrdí, že Etoile si všichni váží a proto ji potřebují. Shizuma má totiž pro Nagisu zvláštní slabost. A i Nagisa se o Etoile zajímá víc, než je obvyklé.
Celý příběh se odvíjí od vztahu Shizuma-Nagisa. V minulosti Shizumi je něco, co tento vztah trochu narušuje. K těmto dvěma lidem se postupně přidává hromada dalších osob ze všech škol. Je to především dvojice kamarádek ze školního sboru- stydlivka Hikari a její rázná kamarádka Yaya. Také hvězda Spicy Amane, do které je Hikari zamilovaná. Pak je tu duo Kaname a Momomi, pracující na zájmech Spicy za každou cenu. Kaname a Momomi jsou také jediný jistý milenecký pár v celém Strawberry Panic. Všechny ostatní vztahy jsou tak spletité, až jsou nejisté. A pak je tu třetí škola LeRim. Z něj je důležitá snad jen prezidentka školní rady Chikaru, která je hodná, se spoustou ztřeštěných nápadů a věčně běhá okolo těch, co zrovna potřebují vlídné slovo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Akeshi Akeshi | Web | 24. července 2008 v 10:45 | Reagovat

Já vím..je to hodně madržený..xD

2 Melody Melody | 24. července 2008 v 16:31 | Reagovat

to teda! ale co naděláš...

3 Beldaran Beldaran | Web | 15. listopadu 2008 v 12:25 | Reagovat

Pokud by u této recenze byl odkaz na autorku, byla bych nesmírně vděčná. Normálně bych to nahlásila, ale máš to tu hezké a jak vidím, nejsi klasická kopírovačka, takže ještě posečkám na vyřešení.

4 magicalpower magicalpower | Web | 1. srpna 2011 v 9:37 | Reagovat

Máš to hezky napsané!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama